Grupa wsparcia dla osób chorych onkologicznie
5 stycznia, 2022
Poszli po rekord!
10 stycznia, 2022

Drożyzna PiS-u

Na konferencji prasowej w Wałbrzychu Poseł na Sejm RP Izabela Katarzyna Mrzygłocka, Senator RP Agnieszka Kołacz-Leszczyńska i Poseł na Sejm RP Tomasz Siemoniak mówili o podwyżce cen gazu, która uderzyła w budżety polskich rodzin, instytucji publicznych i firm oraz o chaosie „polskiego ładu”.

Platforma Obywatelska złożyła w Sejmie projekt ustawy gwarantujący, że ceny gazu nie będą nagle rosły. W naszym projekcie zapisaliśmy, żeby każdy odbiorca był traktowany tak samo. Nie może tak być, by od tego z kim rozlicza się każdy obywatel zależały tak ogromne różnice w rachunkach, to niesprawiedliwe – twierdzi Katarzyna Mrzygłocka.  

Parlamentarzyści podkreślali, że do ich biur napływają informacje o drastycznych podwyżkach cen gazu. Także wałbrzyskie instytucje otrzymały horrendalnie wysokie rachunki za gaz – na przykład Wałbrzyski Ośrodek Kultury na Piaskowej Górze – prawie 300% więcej za gaz, Aqua Zdrój – ponad 600% wyższe rachunki od nowego roku. Starosta ząbkowicki poinformował parlamentarzystów, że u niego odnotowuje się podwyżki nawet na poziomie 700%. Świdnicki Szpital Latawiec do tej pory płacił za gaz 1,2 mln zł, a w tej chwili po podwyżce będzie to nawet 6 mln zł. PO przygotowuje projekt ustawy interwencyjnej dotyczącej kosztów energii i gazu dla przedsiębiorców i obiektów użyteczności publicznej.

Podczas konferencji zwracano uwagę, że PiS-owski Ład już doprowadził do chaosu. Dziś nauczyciele, emeryci, funkcjonariusze służb mundurowych otrzymują wypłaty o 300, a nawet 600 złotych mniejsze niż w ubiegłym miesiącu. Parlamentarzyści domagają się natychmiastowej zmiany przepisów.

Relacja TV Wałbrzych https://www.youtube.com/watch?v=g3zFEpc3uvU