Bo kobiety naprawdę zmieniają świat
19 października, 2015
Otwarcie mostu przez potok Lesk w ciągu drogi gminnej w Witkowie
19 października, 2015

Dobra informacja dla spółdzielców

W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego będą dostępne bezzwrotne środki na wsparcie inwestycji termomodernizacyjnych. Po kilku miesiącach negocjacji z Komisją Europejską udało się uzyskać dobre rozwiązanie. Dotąd spółdzielnia mieszkaniowa mogła wziąć pieniądze z RPO na instalację odnawialnych źródeł energii czy termomodernizację własnej siedziby, ale nie budynków mieszkalnych będących w jej zarządzaniu. Pieniądze przeznaczone mogły być bowiem jedynie na ocieplenie czy wymianę instalacji w budynkach użyteczności publicznej.
W konkursach na inwestycje termomodernizacyjne, które ruszą w przyszłym roku, będą mogły uczestniczyć spółdzielnie mieszkaniowe oraz wspólnoty, które dotychczas nie miały łatwej możliwości korzystania ze środków unijnych.
W ubiegłym tygodniu w Legnicy wzięłam udział w spotkaniu z około 100 przedstawicielami dolnośląskich spółdzielni mieszkaniowych. Każda z nich ma szansę na uzyskanie wsparcia. Dotacje wyniosą 85 procent kosztów przedsięwzięcia. – mówi Katarzyna Mrzygłocka.
fot. Foto: WO(lca.pl)