Dobra informacja dla spółdzielców

19 października 2015 - Blog, Media - Brak komentarzy

W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego będą dostępne bezzwrotne środki na wsparcie inwestycji termomodernizacyjnych. Po kilku miesiącach negocjacji z Komisją Europejską udało się uzyskać dobre rozwiązanie. Dotąd spółdzielnia mieszkaniowa mogła wziąć pieniądze z RPO na instalację odnawialnych źródeł energii czy termomodernizację własnej siedziby, ale nie budynków mieszkalnych będących w jej zarządzaniu. Pieniądze przeznaczone mogły być bowiem jedynie na ocieplenie czy wymianę instalacji w budynkach użyteczności publicznej.

W konkursach na inwestycje termomodernizacyjne, które ruszą w przyszłym roku, będą mogły uczestniczyć spółdzielnie mieszkaniowe oraz wspólnoty, które dotychczas nie miały łatwej możliwości korzystania ze środków unijnych.
W ubiegłym tygodniu w Legnicy wzięłam udział w spotkaniu z około 100 przedstawicielami dolnośląskich spółdzielni mieszkaniowych. Każda z nich ma szansę na uzyskanie wsparcia. Dotacje wyniosą 85 procent kosztów przedsięwzięcia. – mówi Katarzyna Mrzygłocka.

fot. Foto: WO(lca.pl)

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*