Przygoda ze Sztuką – 5. odsłona Festiwalu Targira przed nami
3 czerwca, 2014
Uczcijmy 25 lat wolności
3 czerwca, 2014

Diecezjalny Dzień Osób Niepełnosprawnych

Dziś w Świdnicy odbyła się przemiła uroczystość – organizowany już od jedenastu lat Diecezjalny Dzień Osób Niepełnosprawnych. Święto wszystkich niepełnosprawnych z całej diecezji rozpoczęło się mszą św. w katedrze, a następnie uczestnicy przemaszerowali przez miasto do Zespołu Szkół Specjalnych, by wziąć udział w pikniku.
Pochmurna i deszczowa aura spowodowała, że kilkuset uczestników musiało zmieścić się w murach szkoły. Ta jednak, oddana do użytku kilka lat temu, jest na tyle przestronna i przyjazna, że pomieściła wszystkich.
Nie zabrakło gier i zabaw dla uczestników, loterii fantowej, pysznego poczęstunku przygotowanego dzięki wsparciu sponsorów. Posłanka Izabela Katarzyna Mrzygłocka, choć sama na uroczystościach być nie mogła, przesłała świętującym niepełnosprawnym słodkie wypieki.
– To wspaniałe wydarzenie, udowadniające, że niepełnosprawność to nie odmienność, lecz takie samo człowieczeństwo jak każde inne – mówi posłanka. – Jego hasło „Dobrze, że jesteś” przypomina nam, że ludzie niepełnosprawni wnoszą w życie reszty społeczeństwa same dobre uczucia. Widząc zawsze te uśmiechnięte twarze, wiem, że są to ludzie szczęśliwi, bo do tego szczęścia mają prawo.