Diecezjalny Dzień Osób Niepełnosprawnych

3 czerwca 2014 - Blog - Brak komentarzy

Dziś w Świdnicy odbyła się przemiła uroczystość – organizowany już od jedenastu lat Diecezjalny Dzień Osób Niepełnosprawnych. Święto wszystkich niepełnosprawnych z całej diecezji rozpoczęło się mszą św. w katedrze, a następnie uczestnicy przemaszerowali przez miasto do Zespołu Szkół Specjalnych, by wziąć udział w pikniku.

Pochmurna i deszczowa aura spowodowała, że kilkuset uczestników musiało zmieścić się w murach szkoły. Ta jednak, oddana do użytku kilka lat temu, jest na tyle przestronna i przyjazna, że pomieściła wszystkich.

Nie zabrakło gier i zabaw dla uczestników, loterii fantowej, pysznego poczęstunku przygotowanego dzięki wsparciu sponsorów. Posłanka Izabela Katarzyna Mrzygłocka, choć sama na uroczystościach być nie mogła, przesłała świętującym niepełnosprawnym słodkie wypieki.

– To wspaniałe wydarzenie, udowadniające, że niepełnosprawność to nie odmienność, lecz takie samo człowieczeństwo jak każde inne – mówi posłanka. – Jego hasło „Dobrze, że jesteś” przypomina nam, że ludzie niepełnosprawni wnoszą w życie reszty społeczeństwa same dobre uczucia. Widząc zawsze te uśmiechnięte twarze, wiem, że są to ludzie szczęśliwi, bo do tego szczęścia mają prawo.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*