Izabela Katarzyna Mrzygłocka najaktywniejszym politykiem według Czytelników portalu dobrzypolitycy.pl
2 kwietnia, 2012
Wałbrzyskie biuro zamknięte dziś i jutro
5 kwietnia, 2012

Demokratycznie w II LO

Dziś odbyła się z udziałem gości debata poświęcona demokracji w szkole jak i poza nią. Wzięli w niej udział uczniowie oraz: starosta Zygmunt Worsa, przewodnicząca rady miejskiej Joana Gadzińska, prezydent Wojciech Murdzek, posłanki Anna Zalewska i Katarzyna Mrzygłocka, dyrektor szkoły Jacek Iwancz, opiekun samorządu uczniowskiego Piotr Rudownik oraz przedstawiciele samorządu i Młodzieżowej Rady Miasta.
“Szkoła marzeń – to szkoła demokracji” pod takim hasłem odbyła się debata. Pomysłodawcy walczą o to, aby wziąć udział w XVIII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży 1 czerwca 2012 r. Uczniowie odważnie brali udział w dyskusji i zadawali śmiałe pytania m. in. o to, czy zostaną połączone licea z gimnazjami i czy będą mieli na to realny wpływ, dlaczego podczas obrad sejmowych posłowie nie szczędzą sobie gorzkich słów, co, jak wytłumaczyła poseł Anna Zalewska, jest generalnie winą stronniczych mediów, którzy kreują takie zachowania i tym, że są tylko ludźmi i kierują się emocjami co właśnie odróżnia człowieka od zwierząt.
Nie zabrakło również pytań o ACTA,i o to czy w szkole rzeczywiście panuje demokracja. Na koniec przytoczono wyniki ankiety przeprowadzonej wśród uczniów i jak widać, różnie ta demokracja w drugim ogólniaku jest postrzegana. Na pytanie, czy w szkole panuje demokracja, 41 procent odpowiedziało, że tak, tyle samo, że nie a 18 proc. wstrzymało się od głosu.
(www.swidniczka.com, 03.04.2012)