Wałbrzyska wizyta Sekretarz Stanu w MEN
12 września, 2011
Mrzygłocka najaktywniejsza
17 września, 2011

Czarnoborski dzień ludzi z pasją

Piękna pogoda, domowe smakołyki i ciekawy program artystyczny – dwudniowa impreza plenerowa w ramach Dni Ziemi Czarnoborskiej okazała się ogromnym sukcesem. Wśród przybyłych gości nie zabrakło posłanki Izabeli Katarzyny Mrzygłockiej, która z wielką przyjemnością przyjęła od organizatorów zaproszenie do wspólnej zabawy.
W ten jeden weekend w roku, w jednym miejscu i o jednym czasie spotkało się wiele osób z gminy Czarny Bór , które łączy jedno… PASJA. Sobotnie popołudnie bogate było prezentację lokalnych artystów, muzyków i sportowców. Dla miłośników pierogów gwoździem programu był przeprowadzony już po raz VIII konkurs na najsmaczniejsze pierogi. Do walki o pierwsze miejsce w trzech kategoriach stanęło wiele osób i drużyn. Pula nagród dla zwycięzców wyniosła blisko 6 tysięcy złotych. Kolejny punkt imprezy nie rozczarował przybyłych na festyn łakomczuchów – Teatr Kulinarny w wykonaniu Krzysztofa Górskiego. Po raz pierwszy zaserwowana została ZUPA CZARNOBORSKA. Czas umiliły występy lokalnych zespołów, które rozkołysały w rytm melodyjnych piosenek. Wśród dzieci ogromnym zainteresowaniem cieszył się konkurs wiedzy o polskim parlamencie, który przeprowadziła posłanka Izabela Katarzyn Mrzygłocka.
Niedzielne uroczystości dożynkowe rozpoczęła prezentacja wieńców i rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszy wieniec dożynkowy. Nie zabrakło także nuty rywalizacji, którą zapewnił m. in. Turniej Sołectw. Obchody Dni Ziemi Czarnoborskiej przyciągnęły wielu mieszkańców okolicznych miast.