Program "Trzynasta emerytura" to pomysł PO – 79. posiedzenie Sejmu
3 kwietnia, 2019
Największa inwestycja w powojennej historii Wałbrzycha
4 kwietnia, 2019

Co jest dane, nie będzie zabrane. – wypowiedź na posiedzeniu Sejmu

Pierwszy dzień 79. posiedzenia Sejmu – w porządku obrad m.in. pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o jednorazowym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów w 2019 r., podczas którego Poseł Izabela Katarzyna Mrzygłocka zabrała głos:

    Pani Marszałek! Wysoki Sejmie! Na wstępie, panie premierze: Dlaczego mija się pan z prawdą? Co jest dane, nie będzie zabrane. Mówię w imieniu Platformy Obywatelskiej. (Oklaski) Trzynasta emerytura to pomysł Platformy Obywatelskiej. Mówił o tym Grzegorz Schetyna w 2017 r. Pomysł spodobał się PiS-owi, więc potraktował go jak swój. Brakuje wam pomysłów, więc wypaczacie pomysły innych i dajecie jednorazową wypłatę, i to przed wyborami.
    Chciałabym zapytać o źródła finansowania, konkretnie o Fundusz Pracy. Fundusz Pracy jest funduszem celowym, jest w pewnym sensie podatkiem odprowadzanym przez pracodawców, a wysokość składki określa ustawa budżetowa. Na jakie cele są przeznaczone środki Funduszu Pracy? Dla ułatwienia: definicję Funduszu Pracy oraz określenie jego przeznaczenia można znaleźć (Dzwonek) na… (Oklaski)
    (Wicemarszałek wyłącza mikrofon)

TRANSMISJA
W czwartek, 4 kwietnia (4.04.2019), Sejm przegłosował projekt „Emerytura plus”. Pamiętajmy, że nie jest to żadna emerytura, tylko zasiłek wypłacony jednorazowo. Nie jest świadczenie wieloletnie, tak jak chciała tego Platforma Obywatelska.