Cały Wałbrzych czytał dzieciom

7 czerwca 2013 - Blog - Brak komentarzy

W dniach 1- 8 czerwca odbył się po raz dwunasty – Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. W tym roku udział w nim wzięło prawie 3000 miejscowości.  Posłanka  Katarzyna Mrzygłocka miała również przyjemność  przeczytać uczniom wałbrzyskich szkół fragmenty książki  i razem z nimi na chwilę przenieść się do beztroskiego świata bajki.

„Cała Polska Czyta Dzieciom” to tysiące imprez czytelniczych, bajkowe porady, spotkania z autorami książek, konkursy literackie i plastyczne związane z lekturami oraz przedstawienia i zabawy inspirowane literaturą dla dzieci. Wałbrzyski finał akcji rozpoczął się w piątek o godzinie 10.00 na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 10 oraz Publicznego Gimnazjum Specjalnego nr 10. Wybraną w tym roku lekturę „Dzieci z Bullerbyn”- czytali rodzice, dzieci oraz zaproszeni goście. Uczniowie przygotowali również część artystyczną, w której z sercem prezentowali swoje umiejętności i bawili publiczność.  Uroczystość zakończyła się przyjemnym akcentem- wręczeniem upominków i podsumowaniem tegorocznej akcji.

Dziękuję wszystkim zaangażowanym, w tym przede wszystkim dzieciom, za chęć krzewienia idei czytania oraz fantastycznie zorganizowane spotkanie. Bardzo mnie niepokoi, że w dzisiejszych czasach czytanie książek, nie należy do ulubionych rozrywek dzieci i odchodzi na dalszy plan. Ważne jest, by rodzice wraz z nauczycielami potrafili i chcieli wypracować w dzieciach ten istotny nawyk. Niezmiernie potrzebne są akcje takie jak ta– podsumowała posłanka.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*