Uroczyście w Żarowie
4 czerwca, 2013
Gościnnie na Sesji Rady Miejskiej w Świdnicy
8 czerwca, 2013

Cały Wałbrzych czytał dzieciom


W dniach 1- 8 czerwca odbył się po raz dwunasty – Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. W tym roku udział w nim wzięło prawie 3000 miejscowości.  Posłanka  Katarzyna Mrzygłocka miała również przyjemność  przeczytać uczniom wałbrzyskich szkół fragmenty książki  i razem z nimi na chwilę przenieść się do beztroskiego świata bajki.

„Cała Polska Czyta Dzieciom” to tysiące imprez czytelniczych, bajkowe porady, spotkania z autorami książek, konkursy literackie i plastyczne związane z lekturami oraz przedstawienia i zabawy inspirowane literaturą dla dzieci. Wałbrzyski finał akcji rozpoczął się w piątek o godzinie 10.00 na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 10 oraz Publicznego Gimnazjum Specjalnego nr 10. Wybraną w tym roku lekturę „Dzieci z Bullerbyn”- czytali rodzice, dzieci oraz zaproszeni goście. Uczniowie przygotowali również część artystyczną, w której z sercem prezentowali swoje umiejętności i bawili publiczność.  Uroczystość zakończyła się przyjemnym akcentem- wręczeniem upominków i podsumowaniem tegorocznej akcji.

Dziękuję wszystkim zaangażowanym, w tym przede wszystkim dzieciom, za chęć krzewienia idei czytania oraz fantastycznie zorganizowane spotkanie. Bardzo mnie niepokoi, że w dzisiejszych czasach czytanie książek, nie należy do ulubionych rozrywek dzieci i odchodzi na dalszy plan. Ważne jest, by rodzice wraz z nauczycielami potrafili i chcieli wypracować w dzieciach ten istotny nawyk. Niezmiernie potrzebne są akcje takie jak ta– podsumowała posłanka.