Jutro Sejm wznawia obrady
9 czerwca, 2014
2. edycja konkursu Zwierzak Za Kierownicą
10 czerwca, 2014

Burkatów ma własną świetlicę

Nowy obiekt mający służyć rozwojowi kulturalno-sportowemu mieszkańców otwarto w sobotę 7 czerwca w Burkatowie. Na uroczystości była posłanka Katarzyna Izabela Mrzygłocka.
Gmina planując swoje inwestycje stawia mocno na aktywizację i integrację mieszkańców sołectw. Dzięki temu w sobotę oddano do użytku już 25. obiekt świetlicowy. Własnego „ośrodka kultury, sportu i rekreacji” doczekał się Burkatów, gdzie przebudowano wiatę przy boisku sportowym na wielofunkcyjny budynek rekreacyjny.
Budowę rozpoczęto już w 2012 roku. Wtedy powstała w tym miejscu drewniana wiata, która od momentu pojawienia się zaskarbiła sobie przychylność mieszkańców i od razu stała się miejscem spotkań i źródłem wielu ciekawych twórczych pomysłów. Wiata rekreacyjna doskonale spisała się również podczas gminnych imprez takich jak: Przegląd Folklorystyczny nad Bystrzycą, czy dożynki gminne. Prężnie funkcjonująca wieś potrzebowała zamkniętej sali, aby całkowicie rozwinąć skrzydła kulturalne i artystyczne.
– Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tej inwestycji. Szczególne słowa uznania kieruję na ręce Pawła Czyszczonia, dyrektora departamentu Wydziału Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu, działu inwestycji Urzędu Gminy oraz sołtysa wsi Burkatów i radnego Janusza Marudy – mówiła wójt gminy Teresa Mazurek.
Wartość robót budowlanych wraz z wyposażeniem wyniosła ponad 566,8 tys. zł., z czego ponad 359,6 tys. zł. to dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej z PROW na lata 2007-2013. Cały obiekt składa się z dwóch ciekawie połączonych ze sobą części. Pierwszą jest otwartą wiatą drewnianą o pow. 152 m2, która ma uniwersalne zastosowanie szczególnie w sezonie letnim, połączona z drugą częścią czyli wielofunkcyjnym budynkiem rekreacyjnym o pow. ok. 230 m2 , składającym się z sali, zaplecza kuchennego i sanitarnego. Dzięki temu mieszkańcy Burkatowa mają dziś do dyspozycji obiekt o powierzchni użytkowej ponad 340 m2. Inwestycja trwała niespełna 10 miesięcy.