Uroczysta Rada Ochrony Pracy
28 kwietnia, 2014
Obchody 10-lecia Polski w UE
2 maja, 2014

Budowa basenu w Żarowie

W Żarowie powstanie długo wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja. Jeszcze w tym roku ruszy długo planowana budowa basenu. Co najważniejsze, kompleksowy projekt zostanie w pełni dofinansowany przez zarząd województwa dolnośląskiego. Wiadomość została ogłoszona w miniony piątek – 25 kwietnia, przez Jerzego Tutaja – członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

W ten sposób podsumował on całe wydarzenie: „To będzie największa inwestycja na Dolnym Śląsku. Mieszkańcy Żarowa mają już dostęp do infrastruktury sportowej. Jest hala sportowa, boisko lekkoatletyczne i boisko sportowe Orlik. Teraz przyszedł czas na basen. A to, że powstanie on w Żarowie to również wielka zasługa burmistrza Leszka Michalaka, który z wielką determinacją zabiegał o tę inwestycję. Gratuluję tak wielkiego sukcesu” – mówił Jerzy Tutaj, członek zarządu województwa dolnośląskiego.

Na spotkaniu nie mogło zabraknąć Pani Poseł Izabeli Katarzyny Mrzygłockiej, wspierającej wszelkie inicjatywy na terenie naszego regionu. Projekt budowy basenu opiewa na kwotę ponad 9 milionów złotych. Dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej wyniesie 2,5 miliona złotych. To bardzo dobra informacja dla wszystkich mieszkańców Żarowa. Dziś cieszę się razem z burmistrzem” – cieszyła się poseł na Sejm RP Izabela Katarzyna Mrzygłocka.

Pierwsze prace budowlane ruszą jeszcze w czerwcu. Zaś Jerzy Tutaj oficjalnie przekazał na ręce burmistrza uchwałę sejmiku przyznającą gminie Żarów dofinansowanie na budowę basenu w kwocie 2,5 miliona złotych.