Biuro Poselskie PO od nowa
13 marca, 2012
Sąd Rejonowy w Ząbkowicach Śląskich z nową siedzibą
13 marca, 2012

Będę tu z sercem

ŚWIDNICA. Biuro poselskie Platformy Obywatelskiej znów ożyło. Zajęła je Katarzyna Izabela Mrzygłocka, która dziś w obecności licznych gości oficjalnie je otworzyła. – Będę tu z sercem – mówiła.
Na otwarcie biura przybyli szefowie gmin i powiatu świdnickiego (zabrakło tylko władz Żarowa), a także przedsiębiorcy, przedstawiciele kultury, a także działacze PO. Posłankę odwiedził także, by poświęcić biuro, biskup świdnicki Ignacy Dec, który już był w drodze na konferencję Episkopatu Polski.
Nie obyło się bez przecięcia wstęgi, które – jak zauważył zastępca prezydenta Świdnicy – Ireneusz Pałac, miało wymiar symboliczny. – Pani poseł przecięła wstęgę wchodząc z przedsionka do tego pomieszczenia, do nas wszystkich, a my tutaj reprezentujemy wszystkie lokalne sukcesy, ale też problemy – mówił Pałac wręczając posłance kryształowy przycisk do papieru z wizerunkiem dzika wzorowanym na tym, który podarowali miastu właściciele firmy Lotte rozpoczynając tu inwestycję.
Wszyscy życzyli „Kasi”, aby jak najwięcej czasu mogła poświęcić problemom Świdnicy. – Ja już czuję się tak zżyta ze Świdnicą, jakbym tu była od zawsze – mówiła posłanka. – Będę tu z sercem.
Miłą uroczystość uświetnił tort z cukierni – nomen omen – „Kasia” przygotowany przez Eugeniusza Kępę.

ao (www.ws-24.pl, 12.03.2012)