Rzecznik praw dziecka z wizytą na Dolnym Śląsku
18 grudnia, 2012
Prezydent podpisał dziś ustawę abolicyjną
18 grudnia, 2012

Baśniowo i świątecznie w wałbrzyskiej „dziesiątce”

Sądzę, że akcja była sporym sukcesem – mówi posłanka Izabela Katarzyna Mrzygłocka o zbiórce książek na rzecz biblioteki Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 10 i Publicznego Gimnazjum Specjalnego nr 10 w Wałbrzychu.
Książki wałbrzyszanie mogli przynosić bezpośrednio do szkoły lub do wałbrzyskiego biura poselskiego Izabeli Katarzyny Mrzygłockiej przez cały październik. – Nie spodziewałam się aż takiego odzewu – mówi posłanka. – Podziękowania należą się zwłaszcza pani rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu, profesor Elżbiecie Lonc oraz studentom, którzy zebrali najwięcej bajek i lektur szkolnych. Ale dziękujemy wszystkim osobom, które wsparły nasz pomysł. A zbieraliśmy właśnie takie książki, bo w bibliotece „dziesiątki” ich brakowało. Myślę, że jeszcze nie raz zorganizujemy podobną zbiórkę. W najbliższym czasie planujemy ją na przykład w powiecie świdnickim.
Akcję „Bajkowo, baśniowo, książkowo…” podsumowano krótko 17 grudnia, po czym uczestnicy spotkania zostali zaproszeni na świąteczne spotkanie z pracownikami i uczniami PSPS nr 10 i PGS nr 10. Specjalnie na tę okazje uczniowie przygotowali występy artystyczne w bożonarodzeniowym klimacie, aby goście opuścili mury szkoły w miłym, świątecznym nastroju.