64. posiedzenie Sejmu
19 marca, 2014
Posiedzenie Komisji Polityki Społecznej i Rodziny na temat świadczeń pielęgnacyjnych dla opiekunów dzieci niepełnosprawnych
27 marca, 2014

Arsenał Pamięci

Życiem moim: Polska cierpiąca i walcząca. Wiarą moją: Polska zwycięska i triumfująca. Przy spełnianiu służby okazywać będę męską twardość i niezłomną wierność. Rodakom niosę braterską pomoc, przyjaźń i serce. Młodość swą uratuję wbrew zakusom wroga, chcącego ją wyjałowić i marnować. Ducha swego kształtować będę na narzędzie Wielkiej i Dobrej Sprawy Ojczystej, będę prawy, dobry i silny.   — Katechizm Szarych Szeregów z marca 1943 roku

Za nami  IX edycja Powiatowego Konkursu „Arsenał pamięci”, która odbyła  26 marca 2014 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy. Konkurs poświęcony jest rokrocznie lekturze szkolnej Aleksandra Kamińskiego „Kamienie na szaniec”.  Historia zwykłych, a zarazem wielkich młodych ludzi – Zośki, Alka, Rudego oraz ich rówieśników od lat inspiruje i wzrusza pokolenia młodzieży. Szczególnie w rocznicę „Akcji pod Arsenałem”.  Losy bohaterów „Kamieni na szaniec” świdnicka młodzież zna doskonale, o czym mogliśmy przekonać się w ubiegłą środę podczas powiatowego konkursu.

Konkurs, organizowany tradycyjnie przez Komendę Hufca ZHP im. Szarych Szeregów w Świdnicy, skierowany jest do młodzieży gimnazjalnej z powiatu świdnickiego. W tegorocznej edycji wzięło udział 57 uczniów i 19 opiekunów (z  14 gimnazjów i 5 reprezentacji harcerskich).

Po raz pierwszy w konkursie wystąpiła reprezentacja I Społecznego Gimnazjum w Wałbrzychu, dla której nagrodę ufundowała Izabela Katarzyna Mrzygłocka – Poseł na Sejm RP.

Już za rok kolejna jubileuszowa – X  edycja powiatowego konkursu „Arsenał pamięci”.

WYNIKI  – Konkursu „Arsenał Pamięci” – http://www.swidnica.zhp.pl/?artykul=235