Integracyjne Centrum Sportu Podzamcze już otwarte
13 czerwca, 2014
Uroczyste podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu „Świat bez barier”
15 czerwca, 2014

„Aktywny uczeń – aktywny obywatel” w Boguszowie-Gorcach

Uczniowie Gimnazjum nr 1 w Boguszowie-Gorcach realizują od lutego br.  projekt edukacyjny pn. ,,Aktywny uczeń – aktywny obywatel”. Uczestnicy projektu mieli do tej pory szansę poznać charakter pracy samorządowców oraz dowiedzieć się o zasadach funkcjonowania samorządu terytorialnego. W czwartek, 12.06., spotkali się z parlamentarzystką Izabelą Katarzyną Mrzygłocką.

Podczas spotkania rozmawiano m.in. o obowiązkach posła, udziale w posiedzeniach i  komisjach sejmowych. Posłanka zdradziła również kilka ciekawych szczegółów na temat swojej pracy w Warszawie. Czwartkowe spotkanie z młodzieżą nie obyło się także bez pytań i dyskusji.

Przypomnijmy, że celem projektu ,,Aktywny uczeń – aktywny obywatel” jest rozbudzenie i wspieranie aktywności edukacyjnej, społecznej i kulturalnej uczniów. Polska młodzież coraz częściej chce świadomie decydować o swojej przyszłości, aktywnie brać udział w życiu publicznym oraz poznawać swoje prawa.

Naprawdę cieszę się, że coraz więcej młodych ludzi chce wiedzieć, na czym polega praca samorządowców i czym zajmują posłowie. Warto wiedzieć, z jakimi sprawami można przychodzić do biura poselskiego. Zawsze podkreślam, że trzeba znać swoje prawa. Od tego zależy nasza skuteczność. – podkreśla posłanka Katarzyna Mrzygłocka.

Fot. Gimnazjum nr 1 w Boguszowie-Gorcach