70 – lecie OSP „Boguszów”

11 października 2015 - Blog - Brak komentarzy

10 października odbył się uroczysty jubileusz 70 – lecia jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej „Boguszów”. Uroczystość została poprzedzona mszą św., następnie na boguszowskim rynku, w podniosłej atmosferze, nadany został jednostce nowy sztandar.
W czasie uroczystości przekazany również został Jednostce nowy samochód ratowniczo – gaśniczy. Uniwersalny pojazd, który może być wykorzystywany do każdej akcji – od wypadków drogowych, po pożary czy różnego rodzaju katastrofy.
Po uroczystym przekazaniu Jednostce pojazdu wręczone zostały odznaczenia i wyróżnienia dla zasłużonych strażaków oraz wszystkich tych, którzy wnieśli swój wkład na rzecz rozwoju Jednostki. Ponadto Burmistrz Miasta wręczył Statuetkę „Zasłużony dla Miasta Boguszowa – Gorc”. Tytuł ten został nadany jednostce OSP „Boguszów” na mocy uchwały nr XIV/78/15 Rady Miejskiej w Boguszowie – Gorcach z dnia 30 września 2015 r. w uznaniu za długoletnią służbę w ratowaniu ludzkiego życia i mienia oraz w podziękowaniu za zaangażowanie w życie społeczne Gminy. Uroczystość zakończyła się występami taneczno – wokalnymi dzieci.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*