40 lat Bazy ZHP w Wilczu

26 lipca 2013 - Blog - Brak komentarzy

W miniony weekend ( 19- 21 lipca) obchodzono 40- lecie istnienia bazy obozowej w Wilczu. Posłanka Katarzyna Mrzygłocka objęła uroczystość honorowym patronatem  i wraz z harcerzami świętowała ten dzień.

Harcerze, instruktorzy i sympatycy Hufca ZHP Ziemi Wałbrzyskiej zjechali się do malowniczo położonej miejscowości nad jeziorem Wuszno – do Wilcza. Była to świetna okazja do spotkanie pokoleń, posiedzenia przy ognisku i gitarze, oraz spróbowania sił w grach terenowych i zwiadach. Posłanka Katarzyna Mrzygłocka przybyła na uroczystość jako członek sztabu honorowego instruktorów seniorów. Tutaj zawiązywały się przyjaźnie, tu przeżywaliśmy pierwsze miłości i tutaj dzisiaj odrodziły się wspomnienia. Te drzewa, które tu rosną niejedno pamiętają… – wspominała parlamentarzystka.

Baza w Wilczu należy do Hufca ZHP Ziemi Wałbrzyskiej im. hm. Alojzego Ciasnochy i znajduje się w Wielkopolsce. Dzięki temu miejscu ponad 800 młodych ludzi co roku może spędzić przyjemnie wakacje. W Wilczu wypoczywają nie tylko harcerze ale także dzieci z wałbrzyskiego MOPS-u. W tym roku na obóz harcerski wyjechało ich aż 250.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*