Magiczna wystawa w Szczawnie Zdroju
18 lutego, 2014
Na ROP o czynnikach rakotwórczych w środowisku pracy
18 lutego, 2014

Otwarcie Zakładu Aktywności Zawodowej

Uroczyste otwarcie Zakładu Aktywności Zawodowej w Wałbrzychu odbyło się wczoraj, 17 lutego.Ten pierwszy w powiecie wałbrzyskim ZAZ, mieszczący się przy ulicy Mickiewicza 24, ma służyć zwiększeniu aktywizacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych oraz zmniejszeniu dużej stopy bezrobocia w tej grupie społecznej na terenie subregionu wałbrzyskiego.
W uroczystym otwarciu zakładu wzięła udział posłanka Katarzyna Mrzygłocka. Cieszę się, że po tylu latach oczekiwania udało się otworzyć zakład przygotowujący do pracy niepełnosprawną młodzież. Cieszy mnie również to, że zaczynamy inaczej patrzeć na temat niepełnosprawności i aktywności zawodowej osób niepełnosprawnych– komentuje parlamentarzystka.
Osoby niepełnosprawne zakwalifikowane do pracy w Zakładzie będą mogły podjąć zatrudnienie bez względu na posiadane umiejętności i kwalifikacje zawodowe, ponieważ podczas zatrudniania i przydzielania zadań pod uwagę będą brane indywidualne predyspozycje zawodowe kandydatów. Każda osoba niepełnosprawna, bez względu na rodzaj i stopień niepełnosprawności, będzie mogła szukać zatrudnienia Zakładzie. Zakład będzie też przygotowywał osoby niepełnosprawne do wejścia na otwarty rynek pracy. Inicjatorem powstania Zakładu jest Stowarzyszenie Dzieci i Rodzin Zasadniczej Szkoły Specjalnej w Wałbrzychu.
Fot. www.walbrzyszek.com