Zdrowa żywność – ważna sprawa, ekologia to podstawa!

21 maja 2019 - Blog - Brak komentarzy

Za nami 13. już odsłona Regionalnego Konkursu Plastyczno-Literackiego „Moja Mama”

Poseł na Sejm RP Izabela Katarzyna Mrzygłocka we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową Specjalną nr 10 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Wałbrzychu już po raz kolejny zaprosiła uczniów szkół podstawowych oraz specjalnych z naszego regionu do konkursu plastyczno-literackiego. Tegoroczny temat konkursu miał zwrócić uwagę na to, jak ważne jest dbanie
o zdrowy tryb życia – „Zdrowa żywność- ważna sprawa, ekologia to podstawa!” Napisz/ namaluj, jak w domu z mamą dbacie o zdrowie, ekologię oraz ochronę środowiska.

Temat idealnie wpasował się ekologiczną rewolucję, którą zapoczątkował w Wałbrzychu Prezydent Miasta Roman Szełemej. Wałbrzych daje przykład i jako pierwsze miasto w Polsce
 i jedno z pierwszych w Europie wprowadziło całkowity zakaz używania jednorazowych, plastikowych opakowań oraz naczyń i sztućców w instytucjach miejskich, a także na imprezach przez miasto organizowanych.

Konkurs tradycyjnie podzielono na kategorie: plastyczną dla uczniów klas 0-I, plastyczną dla uczniów klas II-III, literacką i poetycką dla uczniów klas IV-VII, a także plastyczną i literacką dla uczniów szkół specjalnych.

Na konkurs nadesłano prace z przedszkoli, szkół podstawowych oraz specjalnych z 5 powiatów naszego regionu, łącznie z 40 placówek. Prace były bardzo kreatywne. Jury, którego pracom przewodniczyła Pani Barbara Ziółkowska, miało nie lada wyzwanie z wyłonieniem zwycięzców. Oceniający kierowali się wymogami formalnymi ujętymi w regulaminie konkursu, trafnością tematu, samodzielnością wykonania.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w poniedziałek, 20.05., tradycyjnie w wałbrzyskiej „10”. Szkolni artyści piosenką, tańcem oraz skeczem zachwycili publiczność i otrzymali ogromne brawa.

Nie ukrywam, że to najmilszy mojemu sercu konkurs. Z niecierpliwością czekam na każdą edycję. Emocje, które towarzyszą przygotowaniom motywują nas do kolejnych działań. W tym roku tematem konkursu zwracamy uwagę na ważne dla nas wszystkich tematy, jakimi są ekologia, zdrowy tryb życia oraz ochrona środowiska. Chcemy, żeby od najmłodszych lat dzieci miały świadomość w tych kwestiach. Poprzez ten konkurs chcemy uczyć dobrych nawyków – podsumowuje Izabela Katarzyna Mrzygłocka.

Lista nagrodzonych w załączniku.

Zwycięzcy 2019 MOJA MAMA

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*