Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej

8 czerwca 2019 - Blog - Brak komentarzy

Podczas sobotniej Rady ogłoszono utworzenie wspólnego klubu parlamentarnego wraz z Nowoczesną. Czerwcowa Rada Krajowa to zapowiedź spotkań w całej Polsce oraz pracy nad powstaniem nowego programu Koalicji, który zostanie przedstawiony w sierpniu. Podczas Rady podjęto również uchwałę w sprawie utworzenia bloku opozycyjnego na wybory parlamentarne.

„W obliczu kluczowych dla losów Polski jesiennych wyborów do Sejmu i Senatu, dzieląc przekonanie, że obecne rządy PiS są dla Polski głęboko szkodliwe i mając za sobą doświadczenie działania Koalicji Obywatelskiej i Koalicji Europejskiej, Rady Krajowe Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, zebrane 8 czerwca 2019 roku w Warszawie, deklarują wspólnie:

1. Utworzenie jak najszerszego prodemokratycznego bloku opozycyjnego na wybory parlamentarne, zwłaszcza we współpracy ze środowiskami samorządowymi.

2.  Rekomendację dla klubów parlamentarnych Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, by utworzyły jeden klub koalicyjny, zwiększając skuteczność opozycji w Sejmie i Senacie;

Tylko powstanie szerokiej Koalicji Obywatelskiej, Europejskiej i Samorządowej daje szansę na zwycięstwo w jesiennych wyborach sił patriotycznych, demokratycznych i proeuropejskich.

Tylko zwycięstwo takiej koalicji ocali Polskę przed rządami populistów
i państwem partyjnym.

Tylko zwycięstwo takiej koalicji pozwoli skutecznie pracować w najważniejszych dla Polaków sprawach: naprawić służbę zdrowia, zlikwidować smog, zbudować przyjazną administrację, zwiększyć płace, likwidować bariery w gospodarce, ocalić rządy prawa i standardy demokracji, przywrócić silną pozycję międzynarodową Polski.

Dzisiejsze decyzje traktujemy jako pierwszy, ważny krok na tej drodze.”

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*