Czy w Parku Narodowym Gór Stołowych powstanie stacja ratunkowa?
19 grudnia, 2012
Dzieci to też ludzie
22 grudnia, 2012

Dziś farsa z VIP-ami

Zobacz bosego starostę Zygmunta Worsę, posłuchaj, jak śpiewa posłanka Katarzyna Mrzygłocka, dowiedz się, co łączy Zbigniewa Curyla i Beatę Moskal-Słaniewską. „Urząd nad jeziorem” dziś wraca na scenę!
Już dziś, 21 grudnia, w ramach Świdnickiej Kolędy przed świdnicką publicznością ponownie zaprezentują się: posłanka Katarzyna Izabela Mrzygłocka, przewodnicząca Rady Miejskiej w Świdnicy Joanna Gadzińska, starosta Zygmunt Worsa, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy Zbigniew Curyl, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Marcinowicach oraz radny powiatowy Władysław Gołębiowski, prywatny przedsiębiorca, właściciel firmy Texel oraz radny powiatowy Bolesław Marciniszyn, dyrektor Szkoły Podstawowej w Pszennie Tadeusz Szarwaryn, dyrektor Regionalnej Informacji Turystycznej i Kulturalnej oraz radny miejski, dyrektor Lokalnej Organizacji Turystycznej „Księstwo Świdnicko-Jaworskie” Rafał Ząbczyk, radna Beata Moskal-Słaniewska, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy Robert Kaśków, właściciel firmy Arte, organizator m.in. Świdnickich Nocy Jazzowych Artur Janicki, redaktor naczelna „Wiadomości Świdnickich” Anita Odachowska-Mazurek, prezes Miejskiego Zakładu Energetyki Cieplnej i prezydent Sudeckiej Izby Przemysłowo-Handlowej Ryszard Sobański i Zespół Pieśni i Tańca Jubilat.
Autorem farsy zatytułowanej „Urząd nad jeziorem” jest świdnicki pisarz Wojciech Koryciński, autor także dwóch powieści „Tajemnice ulicy Pańskiej” oraz wydanych niedawno „Niebieskich zakonów”, na co dzień polonista w I LO. Sztukę reżyseruje Krzysztof Frączek, którego niedawno mogliśmy widzieć w roli Taty w spektaklu „Królik, królik”, na co dzień polonista w III LO. Scenografię przygotował Robert Kukla ze Świdnickiego Ośrodka Kultury.
Spektakl, który rozpocznie się o godz. 20.00, będzie miał wyjątkowy charakter, gdyż dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na leczenie 7-letniego Marcela Krawczyszyna. Wstęp to bilet-cegiełka o wartości 5 zł, lecz jeśli ktoś da więcej, wcale się nie pogniewamy.
Do godz. 16.00 w dniu spektaklu cegiełki są do nabycia w redakcji „Wiadomości Świdnickich”, al. Niepodległości 3/5, można je też zarezerwować telefonicznie i odebrać przed spektaklem. Sprzedaż będzie prowadzona także w teatrze – na pół godziny przez spektaklem.
Źródło: ws-24.pl