Jak rząd uhonoruje mamy, które godziły wychowanie co najmniej 4 dzieci z pracą zawodową?

30 stycznia 2019 - Blog - Brak komentarzy

Jak rząd uhonoruje mamy, które godziły wychowanie co najmniej 4 dzieci z pracą zawodową?
We wtorek, 29.01., rząd przyjął projekt ustawy o emeryturach matczynych, nazywanych „Mama 4+”. Przewiduje on, że matki, które urodziły i wychowały przynajmniej czworo dzieci, będą miały prawo do minimalnej emerytury.
Okazuje się, że nie wszystkie matki, które wychowały czworo i więcej dzieci, mogą liczyć na to „uhonorowanie”, bo o przyznaniu świadczenia i jego wysokości decydować będzie prezes ZUS lub KRUS w indywidualnej procedurze, bez jasnych kryteriów.
Poseł Izabela Katarzyna Mrzygłocka podczas pierwszego czytania rządowego projektu ustawy o rodzicielskim świadczeniu uzupełniającym (druk nr 3157) zadała pytanie ws. programu „Mama 4+”.

Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Premier Morawiecki powiedział, że program ˝Mama 4+˝ jest wyrazem wdzięczności dla matek, które urodziły i wychowały co najmniej czwórkę dzieci. A co z mamami, które wychowały co najmniej czwórkę dzieci i godziły ten trud, łączyły ten trud z pracą zawodową? Jak rząd zamierza je docenić, czy, mówiąc słowami ministra, uhonorować?

Link do transmisji:

http://sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/transmisja.xsp?documentId=C80B00C0535C8739C12583940035E809&symbol=WYPOWIEDZ_TRANSMISJA

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*