Co jest dane, nie będzie zabrane. – wypowiedź na posiedzeniu Sejmu

4 kwietnia 2019 - Blog - Brak komentarzy

Pierwszy dzień 79. posiedzenia Sejmu – w porządku obrad m.in. pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o jednorazowym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów w 2019 r., podczas którego Poseł Izabela Katarzyna Mrzygłocka zabrała głos:

    Pani Marszałek! Wysoki Sejmie! Na wstępie, panie premierze: Dlaczego mija się pan z prawdą? Co jest dane, nie będzie zabrane. Mówię w imieniu Platformy Obywatelskiej. (Oklaski) Trzynasta emerytura to pomysł Platformy Obywatelskiej. Mówił o tym Grzegorz Schetyna w 2017 r. Pomysł spodobał się PiS-owi, więc potraktował go jak swój. Brakuje wam pomysłów, więc wypaczacie pomysły innych i dajecie jednorazową wypłatę, i to przed wyborami.

    Chciałabym zapytać o źródła finansowania, konkretnie o Fundusz Pracy. Fundusz Pracy jest funduszem celowym, jest w pewnym sensie podatkiem odprowadzanym przez pracodawców, a wysokość składki określa ustawa budżetowa. Na jakie cele są przeznaczone środki Funduszu Pracy? Dla ułatwienia: definicję Funduszu Pracy oraz określenie jego przeznaczenia można znaleźć (Dzwonek) na… (Oklaski)

    (Wicemarszałek wyłącza mikrofon)

TRANSMISJA

W czwartek, 4 kwietnia (4.04.2019), Sejm przegłosował projekt „Emerytura plus”. Pamiętajmy, że nie jest to żadna emerytura, tylko zasiłek wypłacony jednorazowo. Nie jest świadczenie wieloletnie, tak jak chciała tego Platforma Obywatelska.

 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*