Moja mama 2012: Zwycięzcy nagrodzeni

28 maja 2012 - Blog - Brak komentarzy

Czterdziestu młodych artystów odebrało dziś swoje nagrody za zwycięstwo w Konkursie Plastyczno-Literackim Moja Mama 2012.
To już szósta edycja konkursu, którego adresatami są uczniowie szkół podstawowych i specjalnych z powiatów wałbrzyskiego i świdnickiego. – Rozwijanie twórczej wyobraźni dziecka i umiejętności wyrażania swoich uczuć poprzez sztukę oraz integracja uczniów z różnych środowisk, w tym osób niepełnosprawnych, stanowią fundamentalne cele tego konkursu – mówi poseł na Sejm RP, Izabela Katarzyna Mrzygłocka, która wraz z Publiczną Szkołą Podstawową Specjalną nr 10 i Publicznym Specjalnym Gimnazjum nr 10 w Wałbrzychu organizuje konkurs. – Jako jurorka mogłam zapoznać się ze wszystkimi konkursowymi pracami i jestem przekonana, że te cele osiągnęliśmy. Wszystkim artystom należą się ogromne gratulacje za talent i twórczą wyobraźnię.
Organizacja „Mojej Mamy 2012” nie byłaby możliwa bez wsparcia sponsorów, którymi są firmy: Tauron Dystrybucja S. A., Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, Alba Dony Śląsk Sp. z o. o., Tesco, Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze Victoria S. A. oraz Ronal.
Hasło tegorocznej edycji konkursu brzmiało „To i owo na sportowo…czyli ja i moja mama aktywnie spędzamy czas!”. Kto przedstawił je najlepiej? Oto pełna lista zwycięzców:

1 kategoria – uczniowie klas 0-I (prace plastyczne):
I miejsce – Wiktoria Boś, lat 7, kl. O, Integracyjne Przedszkole Samorządowe Nr 17 z Oddziałami Specjalnymi w Wałbrzychu, opiekun – Urszula Skibicka
II miejsce – Aleksandra Bartoszewska, lat 5, kl. O, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w Boguszowie – Gorcach, opiekun – Katarzyna Stępień
III miejsce – Zuzanna Szewczak, kl. I, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 w Wałbrzychu, opiekun – Joanna Brzezińska
WYRÓŻNIENIA:
– Karol Pachota – lat 7, kl. O, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 23 w Wałbrzychu, opiekun -Ewa Ojdowska
– Magdalena Rudownik – lat 5, kl. O, Szkoła Podstawowa nr 105 w Świdnicy Śląskiej, opiekun – Wioletta Gotowiecka-Kamocka
– Julia Woźnik – kl. I, Szkoła Podstawowa w Czarnym Borze, Filia w Witkowie, opiekun – Małgorzata Lewandowska
– Julia Michalak – lat 6, kl. O, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 31 w Wałbrzychu, opiekun -Ilona Kalina
– Milena Beniowska – lat 6, kl. I, Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 26 w Wałbrzychu, opiekun – Ewa Pietraszko

2 kategoria – uczniowie klas II-III (prace plastyczne):
I miejsce – Aleksandra Rudownik – kl. II, Szkoła Podstawowa nr 105 w Świdnicy, opiekun – Małgorzata Pałamarz
II miejsce – Aleksandra Wolfram – lat 8 , kl. II, Szkoła Podstawowa nr 6 w Świdnicy, opiekun – Łucja Puczko
III miejsce – Agata Byra – lat 8, kl. II, Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 26 w Wałbrzychu, opiekun- Ewa Pietraszko
WYRÓŻNIENIA:
– Amelia Mroczkowska – kl. II, Szkoła Podstawowa nr 4 w Świebodzicach, opiekun – Justyna Mania
– Julia Nowak – lat8 , kl. II , Miejska Szkoła Podstawowa w Szczawnie Zdrój, opiekun – Izabella Paruch
– Julia Długoszewska – kl. III, Szkoła Podstawowa nr28 w Wałbrzychu, opiekun – Beata Detyna – Bujak
– Anna Biel – kl. III, Szkoła Podstawowa nr 28 w Wałbrzychu, opiekun- Beata Detyna – Bujak
– Katarzyna Rogoża – kl. II, Szkoła Podstawowa nr 15 w Wałbrzychu, opiekun – Ewa Michalska

3 kategoria uczniowie kl. IV-VI (prace literackie, poezja):
WIERSZ:
EXAEQUO:
– Nikola Kubis – lat 11, kl. V, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w Wałbrzychu, opiekun – Dorota Satora
– Piotr Dżuryk – lat 12, kl.VI, Niepubliczna Szkoła Podstawowa ŚSO „Bliżej Dziecka” w Świdnicy, opiekun – Bogumiła Chołko
– Martyna Maciejewska – kl. IV, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w Wałbrzychu, opiekun – Magdalena Suchomska
WYRÓŻNIENIA:
– Martyna Frejnagel – kl.VI, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 37 w Wałbrzychu, opiekun-Grażyna Jankość
– Wiktoria Moczurad – lat13, kl.VI, Katolicka Szkoła Podstawowa Caritas Diecezji Świdnickiej im. Jana Pawła II w Wirach – Gmina Marcinowice, opiekun – Ewa Janiak
– Dominika Gwóźdź – kl. V, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 28 w Wałbrzychu, opiekun – Edyta Bober
– Amelia Kowal, lat11, kl. IV, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Strzegomiu, opiekun – Bożena Bednarska
PROZA:
I miejsce – Julia Kowalik – lat 10, kl. IV, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 37 w Wałbrzychu, opiekun – Daniela Budziacka
II miejsce – Konrad Marcjan – lat10, kl. IV, Szkoła Podstawowa w Zastrużu, opiekun – Małgorzata Kluska
III miejsce – Weronika Żywczak – lat13, kl.VI , Zespół Szkolno – Przedszkolny im. Janusza Korczaka w Sokołowsku, opiekun – Katarzyna Hawrot
WYRÓŻNIENIA:
– Julia Limanówka – kl. IV ,Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 26 w Wałbrzychu, opiekun – Anetta Bartoszyńska
– Karol Kałuża – lat13, kl.VI, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika
w Strzegomiu, opiekun – Agnieszka Kupczyk- Nowicka
– Aleksandra Pawłowska – lat12, kl.VI , Szkoła Podstawowa nr 1 w Głuszycy Górnej, opiekun – Jolanta Smarz
– Sylwia Andrzejczak – lat13, kl.VI, Zespół Szkolno- Przedszkolny w Boguszowie Gorcach, opiekun – Agnieszka Błażuka

4 kategoria – uczniowie szkół specjalnych (prace plastyczne i literackie):
WIERSZ:
I miejsce – Krzysztof Góralik – lat 12, kl. III, Zespół Szkół Specjalnych w Strzegomiu- Szkoła Podstawowa nr 7, opiekun – Marta Gos, Joanna Dejnaka
PRACE PLASTYCZNE:
I miejsce – Jakub Lewicki – lat 9, Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 26 w Wałbrzychu, opiekun – Ewa Pietraszko
II miejsce – Patrycja Wiącek – lat 7, Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 26 w Wałbrzychu, opiekun – Ewa Pietraszko
III miejsce – Filip Murawski – lat 10, kl. II, Publiczna Szkoła Podstawowa Specjalna nr 10 w Wałbrzychu, opiekun – Grażyna Kozmowska
WYRÓŻNIENIA:
– Daniela Sypek – lat 8, kl.0, Integracyjne Przedszkole Samorządowe Nr 17 z Oddziałami Specjalnymi w Wałbrzychu, opiekun – Urszula Skibicka
– Justyna Rzepecka – lat 18, Zespół Szkół Specjalnych w Świdnicy, opiekun – Klara Pawłowska
– Mateusz Staroń – lat12, kl. III, Zespół Szkół Specjalnych w Strzegomiu, opiekun – Joanna Dejnaka
– Alina Solarek – kl. III, Publiczne Gimnazjum Specjalne nr 10 w Wałbrzychu, opiekun – Marzena Błaszczyk
NAGRODY ZA POMYSŁ:
Angelika Chochol – lat 13, kl.VI, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 28 w Wałbrzychu, opiekun – Edyta Bober
Wiktoria Krzyżańska – lat 11, kl. IV, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Strzegomiu, opiekun – Bożena Bednarska

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*