#MarszWolności 2018

16 maja 2018 - Blog - Brak komentarzy

W sobotę ulicami Warszawy przeszedł Marsz Wolności, jak co roku zgromadził on tysiące Polaków, którym dobro naszego kraju leży na sercu! W marszu wzięła udział także grupa z powiatu wałbrzyskiego, świdnickiego, kłodzkiego oraz dzierżoniowskiego.

Marsz rozpoczął się o 13 na rondzie de Gaulle’a od występu Przewodniczącego Grzegorza Schetyny. Następnie z konstytucyjnym przesłaniem na scenie wystąpił były prezes Trybunału Konstytucyjnego prof. Andrzej Rzepliński. Ostatnimi gośćmi na scenie byli legendarni Andrzej Seweryn, Daniel Olbrychski i Andrzej Seweryn, którzy mówili o konieczności obrony niezależności m.in. kultury.

Tysiące Polaków ruszyło w Marszu, zagrzewani do śpiewania i skandowania. Na trasie marszu pojawiły się inscenizacje nawiązujące do karygodnych i kompromitujących działań partii rządzącej.

Marsz kończył się na Placu Zamkowym, gdzie głos ponownie zabrał Grzegorz Schetyna mówiąc o konieczności obrony praworządności w Polsce, o inicjatywie Wolontariuszy Wolnych Wyborów, którzy mają czuwać na zbliżającymi się głosowaniami. Następnie głos zabrała przewodnicząca Katarzyna Lubanuer oraz przedstawicielka KOD. Następnie na scenę wyszli przedstawiciele wielu środowisk w tym Pani Wanda Traczyk-Stawska bohaterka Powstania Warszawskiego, której nie wpuszczono do protestujących w Sejmie opiekunów osób z niepełnosprawnościami. Marsz zakończył koncert zespołów Pudelsi, Farbhen Lehre, Dogs head, Kobranocka oraz Lech Janerka.

Dziękujemy wszystkim 50 tysiącom uczestnikom Marszu oraz wszystkim, którzy odpowiadali za jego sprawną i efektowną organizację. Ten społeczny głos jest dla nas wielką motywacją do dalszej pracy i wsparciem w marszu po zwycięstwa wyborcze w najbliższych latach.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*